سخن مدیر:

آرمانی بی‌بدیل

دسته‌بندی:
بدون دیدگاه

 اَللّٰهُمَّ افْتَحْ لَنٰاخزائِنِ رَحْمَتِکَ؛ وَ هَبْ لَنَا اللّٰهُمَّ رَحْمَهً لٰا تُعَذِّبْنٰا بَعْدَهٰا فِی الدُّنْیٰا وَ الْاٰخِرَهِ.

    لازم است تا متذکر شوم که «دعا» یعنی «درخواست کردن، خواندن، طلب کردن و چیزی یا امری را از کسی و جائی تمنا نمودن» و در تحلیل دقیق و نهائی خودش، «زبان آرمانِ» انسان می باشد.
هر انسانی در طول زندگانی خود مقصدی، آرزوئی، هدفی و در یک کلام «آرمانی» دارد که در هر دوره ای، این هدف را، از کسی یا جائی طلبیده و در جهت تحقق آن تلاش می ورزد!
به این معنا که: یا خودِ آن مقصد و آرمان را جویا شده و می خواهد و می طلبد؛ و یا آنچه را جسته و می طلبد، ابزار، روشها، مواضع و…ئی می باشند که در تحقق آن آرمان می توانند نقش داشته و فرد را یاری رسانند.
گاهی انسان از پدر، مادر، همسر و… خود چیزی درخواست می دارد؛ گاهی از طبیعت برون می طلبد؛ گاهی از اقوام و خویشان و بزرگان چیزی و یا امری را مطالبه میدارد! و زمانی از دولتها و قدرت ها! به همان نحو که گاهی هم از آفریدگار خود!
به هر حال، این طلب و درخواست، مؤید و نمایش دهندۀ اینست که فردِ درخواست کننده، یک آرزو، یک مقصد و یک آرمانی داشته و می خواهد به آن دستیافته و از طریق مجهز شدن، مالک شدن و رسیدن به آن «خودی» بنمایاند.

۰دیدگاه فرستاده شده است.
شما هم دیدگاه خود را بنویسید
نوشته‌های ویژه
اخبار ویژه

با عضویت در خبرنامه، تازه‌ترین مطالب سایت را در ایمیل‌تان دریافت کنید.
برای عضویت نشانی ایمیل خود را وارد کرده و بر روی دکمه عضویت کلیک نمایید.