سخن مدیر:

تذکری بر چاپ دوم

بدون دیدگاه

از آنجا که تاریخ را امری انسانی بشمار می آورم ـ همانگونه که انسان را، از دیدگاهی کاملاً ویژه، امری تاریخی ـ با رویدادهای تاریخی، با نگرشی تحلیلی برخورد نموده ـ و همانگونه که برخی از دوستان متوجه شده اند ـ به جای گزارش زمانوار وقایع و رویدادهای مهم تاریخی، عنان بیان و بنان را بدست نگرشهایی می سپارم که روی دلایلی، حول واقعه و یا رویدادی تاریخی میتوان ابراز و ارائه کرد. و این، دأب منِ بنده بوده و هنوز هم می باشد.
از اینرو، اگر در این رساله و یا رساله های دیگری که حول رویدادهای تاریخی رقم خورده اند، با ذکر تاریخوار حوادث مواجه نمی شوید، علت را آن بشمارید که نگارنده سر تاریخ نویسی نداشته و ارائه ی «تحلیل تاریخ» را مؤثرتر از خودِ آن می پندارد؛ چرا که در این روش، علاوه بر ذکر امری تاریخی، خواننده با مطالب متنوع دیگری نیز ارتباط برقرار ساخته و متوجه بسیاری از نکات مهمی خواهد شد که در آن تاریخ مورد توجه، نیاز، علاقه و… مردم و یا حداقل خودِ نویسنده بوده است.

      بهر حال، از آنجا که کتاب «سرآغاز فاجعۀ جدید» در تاریخ کشور ما امری قابل توجه بوده و با آنکه یکبار آنرا به دست نشر سپرده بودیم، چون نحوۀ پرداخت و تحلیل قضیه به نحوی جدی قابل تأمل می باشد، بر آن شدیم تا آنرا مجدداً به نشر بسپاریم.
مزیت این چاپ بر چاپ اول آن براینست که:
یکم:ویرایشی مختصر ـ بسیار مختصر ـ صورت گرفته و اغلاط مطبعی برطرف شده است؛
دوم:نوشته ها و مقاله های پراکنده در یک مجلد گرد آمده اند؛
سوم:از حروفچینی و صفحه آرائیِ تازه ئی برخوردار شده است.
امیداریم خوانندۀ این رساله، به اجر زحمت مطالعۀ خود دست یابد!

و هدایت از اوست

۰دیدگاه فرستاده شده است.
شما هم دیدگاه خود را بنویسید
نوشته‌های ویژه
اخبار ویژه

با عضویت در خبرنامه، تازه‌ترین مطالب سایت را در ایمیل‌تان دریافت کنید.
برای عضویت نشانی ایمیل خود را وارد کرده و بر روی دکمه عضویت کلیک نمایید.