دسته‌ها
آرمان‌های فاطمی (س)

روزی چون عشق

اَللّٰهُمَّ اجْعَلْ اَوَّلَ یَوْمی هٰذٰا فلاٰحاً، وَ اٰخِرَهُ نَجٰاحاً، وَ اَوسَطَهُ صَلاٰحاً؛ اَللّٰهُمَّ صَلِّ عَلیٰ مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ! وَاجْعَلْنٰا مِمَّنْ اَنٰابَ اِلَیْکَ فَقَبِلْتَهُ! وَ تَوَکَّلَ عَلَیْکَ فَکَفَیْتَهُ! وَ تَضَرَّعَ اِلَیْکَ فَرَحِمْتَهُ!

بحث ما پیرامون گوشه هائی از نظام آرمانی حضرت زهرا(س)دور زده و بر آن بوده و هستیم تا از طریق فهم نظام آرمانی این بانوی بزرگوار، برای خودمان نظامی نگرشی ـ نسبت به هستی، انسان و طبیعت ـ و نظامی کنشی وگرایشی ـ نسبت به ارزشهای متنوع انسانی، آنهم از طریق تحقق هویت ربانی خویش و در مسیر شکوفائی صورت انسانیِ خودمان ـ تنظیم و تدوین داریم.
این سلسلۀ ویژه از توجه و درس آموزی ما، معطوف به دعاهای روزانۀ آن حضرت در ایام هفته بوده و ما، در بحث گذشته پیرامون آرمانیکه آنحضرت برای روز شنبه مطرح فرموده بود عرایضی تقدیم داشتیم.
ایشان، در دعائی که برای روز یکشنبه اختصاص داده ـ و اگر خواستی بگو: درخواستها و تمناهائیکه هر انسان مؤمنی در روز یکشنبه باید داشته باشد؛ آرمانها و اهدافیکه انسان مؤمن در روز یکشنبه ـ به عنوان یکی از روزهای مکرر حیاتش ـ باید مورد توجه قرار داده و تمرین کند تا به شکوفائی و کمالش برساند، این موارد را از خداوند تمنا داشته است:
بار الها! آغاز این روزم رستگاری، و پایانش را موفقیت و وسط آنرا سعادت و صلاح قرار ده! بار الها! بر محمد و آل او درود فرست و ما را از آنهائی قرار ده که بتو روی کرده اند و تو آنها را پذیرفته ای؛ و بر تو توکل کرده اند و تو کفایتشان فرموده ای؛ و در پیشگاهت به زاری پرداخته اند و تو شامل رحمت و مهر خودشان ساخته ای!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *