سخن مدیر:

روزی چون عشق

بدون دیدگاه

اَللّٰهُمَّ اجْعَلْ اَوَّلَ یَوْمی هٰذٰا فلاٰحاً، وَ اٰخِرَهُ نَجٰاحاً، وَ اَوسَطَهُ صَلاٰحاً؛ اَللّٰهُمَّ صَلِّ عَلیٰ مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ! وَاجْعَلْنٰا مِمَّنْ اَنٰابَ اِلَیْکَ فَقَبِلْتَهُ! وَ تَوَکَّلَ عَلَیْکَ فَکَفَیْتَهُ! وَ تَضَرَّعَ اِلَیْکَ فَرَحِمْتَهُ!

بحث ما پیرامون گوشه هائی از نظام آرمانی حضرت زهرا(س)دور زده و بر آن بوده و هستیم تا از طریق فهم نظام آرمانی این بانوی بزرگوار، برای خودمان نظامی نگرشی ـ نسبت به هستی، انسان و طبیعت ـ و نظامی کنشی وگرایشی ـ نسبت به ارزشهای متنوع انسانی، آنهم از طریق تحقق هویت ربانی خویش و در مسیر شکوفائی صورت انسانیِ خودمان ـ تنظیم و تدوین داریم.
این سلسلۀ ویژه از توجه و درس آموزی ما، معطوف به دعاهای روزانۀ آن حضرت در ایام هفته بوده و ما، در بحث گذشته پیرامون آرمانیکه آنحضرت برای روز شنبه مطرح فرموده بود عرایضی تقدیم داشتیم.
ایشان، در دعائی که برای روز یکشنبه اختصاص داده ـ و اگر خواستی بگو: درخواستها و تمناهائیکه هر انسان مؤمنی در روز یکشنبه باید داشته باشد؛ آرمانها و اهدافیکه انسان مؤمن در روز یکشنبه ـ به عنوان یکی از روزهای مکرر حیاتش ـ باید مورد توجه قرار داده و تمرین کند تا به شکوفائی و کمالش برساند، این موارد را از خداوند تمنا داشته است:
بار الها! آغاز این روزم رستگاری، و پایانش را موفقیت و وسط آنرا سعادت و صلاح قرار ده! بار الها! بر محمد و آل او درود فرست و ما را از آنهائی قرار ده که بتو روی کرده اند و تو آنها را پذیرفته ای؛ و بر تو توکل کرده اند و تو کفایتشان فرموده ای؛ و در پیشگاهت به زاری پرداخته اند و تو شامل رحمت و مهر خودشان ساخته ای!

۰دیدگاه فرستاده شده است.
شما هم دیدگاه خود را بنویسید
نوشته‌های ویژه
اخبار ویژه

با عضویت در خبرنامه، تازه‌ترین مطالب سایت را در ایمیل‌تان دریافت کنید.
برای عضویت نشانی ایمیل خود را وارد کرده و بر روی دکمه عضویت کلیک نمایید.