سخن مدیر:

ششم ـ دورۀ حضرت ابراهیم (ع)

دسته‌بندی:
بدون دیدگاه

از آنجا که داستانهای مربوط به حضرت ابراهیم (ع) مکرر یاد شده و اغلب مردمِ مسلمان در مورد تلاشهای این پیامبر عظیم الشأن، و نیز موضع گیری های مخالفان او سخنان بسیاری شنیده و به یاد دارند، ما سخن را کوتاه کرده و یاد آور می شویم که قرآن، از بت پرستی، جدل پیشگی، دنیا محوری، زورگوئی و تکذیب آنها خبر می دهد.

      * وَ إِبْرَاهِیمَ إِذْ قَالَ لِقَوْمِهِ اعْبُدُوا اللَّهَ وَ اتَّقُوهُ ذَٰلِکُمْ خَیْرٌ لَّکُمْ إِن کُنتُمْ تَعْلَمُونَ * إِنَّمَا تَعْبُدُونَ مِن دُونِ اللَّهِ أَوْثَانًا وَ تَخْلُقُونَ إِفْکًا … * عنکبوت ۱۶ و بخشی از آیۀ ۱۷
« و [ یاد کن ] ابراهیم را چون به قوم خویش گفت: « خدا را بپرستید و از او پروا دارید؛ اگر بدانید این [ کار ] برای شما بهتر است *». واقعاً آنچه را که شما سوای خدا می پرستید جز بتانی [ بیش ] نیستند و دروغی بر می سازید… *».

      * فَمَا کَانَ جَوَابَ قَوْمِهِ إِلَّا أَن قَالُوا اقْتُلُوهُ أَوْ حَرِّقُوهُ فَأَنجَاهُ اللَّهُ مِنَ النَّارِ إِنَّ فِی ذَٰلِکَ لَآیَاتٍ لِّقَوْمٍ یُؤْمِنُونَ * عنکبوت ۲۴
« و پاسخ قومش جز این نبود که گفتند: « بکشیدش یا بسوزانیدش ». ولی خدا او را از آتش نجات بخشید. آری، در این [ نجات بخشیِ خدا ] برای مردم که ایمان دارند قطعاً دلایلی است *».

۰دیدگاه فرستاده شده است.
شما هم دیدگاه خود را بنویسید
نوشته‌های ویژه
اخبار ویژه

با عضویت در خبرنامه، تازه‌ترین مطالب سایت را در ایمیل‌تان دریافت کنید.
برای عضویت نشانی ایمیل خود را وارد کرده و بر روی دکمه عضویت کلیک نمایید.