سخن مدیر:

غزل درد

بدون دیدگاه

 باید تأکید داریم که در دین اسلام، داشتن مال، نیرو و قوت و… بذاته بد و مذموم نمی باشد! منتها به شرط اینکه: در زمینۀ تلاشی و فساد مکارم اخلاقی؛ در مسیر تخریب هویتِ ربانی و در راه کرامت زدائی، حرمت زدائی، عزت زدائی، آزادی ستیزی، آرامش ستیزی و در یک کلام: در طرق مخالف رتبۀ وجودی انسان مصرف نشود!
انسان مسلمان حق دارد تا از نظر سیاسی قدرتمند بوده، مملکتی مقتدر و دارای اقتداری چشمگیر ـ آنهم در سطح جهانی داشته باشد؛ و… ، امّا، این نکته را نیز باید بداند و بکار بندد که:
می خواهد تا این سیاست و مدیریت را در راه تحقق چه هدف و زمینۀ شکوفائی چه آرمانی مورد توجه، بهره وری و… قرار دهد؟!
آیا بر آنست تا از آن، در راه مثلاً «اقامۀ نماز و سایر عبادات الهی» بهره گیرد؟! یا در راه اقامۀ لذت و شهرت و شهوت و ریاست های ابلیس محور؟!
البته مراد من تبه روزگار، از «نماز و عبادتها و…»، نماز واقعی است و نه این نماز بی اثر و بی هنر و مسخره ئی که من می خوانم!
چرا که به عقیده و باور اهل نماز واقعی: نمازی که نتواند عزتِ الهی مرا در همۀ ابعاد و شئون حیاتی ـ اعم از فردی و جمعی، سیاسی و اقتصادی و… ـ تحقق بخشیده! و نتواند تا: مرا از انواع ذلتهای حیاتی ـ و باز هم اعم از فردی و جمعی و سیاسی و… ـ رهائی بخشد، اصلاً نماز که نیست؛ هیچ، حتی رقص میمونوار هم نمی باشد!
نمازیکه «منِ مبلغ» را بر کرسی و منبر پیامبر(ص)بر آن دارد تا دشمنان پیامبر(ص) را دعا گویم! نماز نیست؛ و قرآنی که نتواند مسیر زندگانی ام را در همۀ ابعاد و جمیع شئون روشن، برکتبار، آرامش بخش، عزت نمای و… سازد، قرآن نخواهد بود!

به عبارتی روشن تر، نه من اهل نماز واقعی هستم! و نه اهل قرآن واقعی! اصلاً من با «نمازِ واقعی و قرآنِ واقعی» آشنائی نداشته و از هر دو، دور افتاده ام! نه تنها بین من و این زمینه ها و امور الهی فاصله و جدائی افتاده است، که: نماز و قرآن و… با زبان گوهر و حقیقتِ خود مرا «لعنت» می کنند!
به هر حال، داشتن نیروهای سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، هنری و… حق هر مؤمن و مسلمان می باشد، اما این را هم باید بداند و تأمل کند که: در راه تحقق چه چیز و چه امری از آنها بهره می گیرد؟!

انسان حق دارد تا به نیرو و توان همۀ زمینه های شناخته شده مجهز باشد، مشروط بر اینکه همه را در جهت عبادت و در مسیر خواستهای حق و در جهتِ تحقق هویت ربانی و کرامت و حرمت و عزت و شرافت و آزادگی و آرامش خود او باشد! و نه در جهت مخالف!

۰دیدگاه فرستاده شده است.
شما هم دیدگاه خود را بنویسید
نوشته‌های ویژه
اخبار ویژه

با عضویت در خبرنامه، تازه‌ترین مطالب سایت را در ایمیل‌تان دریافت کنید.
برای عضویت نشانی ایمیل خود را وارد کرده و بر روی دکمه عضویت کلیک نمایید.