Notice: تابع wp_deregister_script به‌صورت نادرست فراخوانی شد. اسکریپت‌ها و استایل‌ها نباید پیش از wp_enqueue_scripts، admin_enqueue_scripts و login_enqueue_scripts ثبت یا فراخوانی شوند. لطفاً برای اطلاعات بیشتر، اشکال زدایی در وردپرس را مشاهده کنید. (این پیام در نگارش 3.3.0 اضافه شده است) in /home/typeir/montazar110.com/wp-includes/functions.php on line 4192

Notice: تابع wp_register_script به‌صورت نادرست فراخوانی شد. اسکریپت‌ها و استایل‌ها نباید پیش از wp_enqueue_scripts، admin_enqueue_scripts و login_enqueue_scripts ثبت یا فراخوانی شوند. لطفاً برای اطلاعات بیشتر، اشکال زدایی در وردپرس را مشاهده کنید. (این پیام در نگارش 3.3.0 اضافه شده است) in /home/typeir/montazar110.com/wp-includes/functions.php on line 4192

Notice: تابع wp_enqueue_script به‌صورت نادرست فراخوانی شد. اسکریپت‌ها و استایل‌ها نباید پیش از wp_enqueue_scripts، admin_enqueue_scripts و login_enqueue_scripts ثبت یا فراخوانی شوند. لطفاً برای اطلاعات بیشتر، اشکال زدایی در وردپرس را مشاهده کنید. (این پیام در نگارش 3.3.0 اضافه شده است) in /home/typeir/montazar110.com/wp-includes/functions.php on line 4192

Notice: Constant AUTOSAVE_INTERVAL already defined in /home/typeir/montazar110.com/wp-config.php on line 98

Notice: Constant WP_POST_REVISIONS already defined in /home/typeir/montazar110.com/wp-config.php on line 99
4 ـ ملت فروشی
سخن مدیر:

۴ ـ ملت فروشی

بدون دیدگاه

  اگر دردِ ناشی از حکومت های وابسته و خود فروشِ محلی، در محدودۀ همان زمینه های بالا می بود، رنج ناشی از آن خجالتی را در حدی ببار نمی آورد که از گفتنش نیز می باید شرم داشت، لیکن درد و رنج و شرم زاده شده از این زمینه بیشتر از آنست که بتوان تحملِ بیان و شنیدنش را کرد.

چه این گونه مردمان، حاکمیت ظاهری را فقط زمانی می توانند، بدست آورند که «ملت» را با همۀ امکانات مادی و معنوی آن به استعمار بفروش رسانند.
معنای این سخن چنین تواند بود که: فقط زمانی می شود ملتی را آزاد گفت که آن ملت در انتخاب شئون حیاتی خودشان، خود بیندیشند و خود انتخاب بنمایند!
و این مهم انجام نخواهد یافت مگر آنکه خودِ این ملت، با مغز سیاسی ـ ایدئولوژیک خود بیندیشند؛ و هر آنگاه که سیاست حاکم بر جامعه ئی، دستوری و استعماری بود، نسبت رسوخِ دیدِ سیاسیِ حاکم بر زمینه های سیاسی اخلاقی اجتماعی، هنری و اقتصادیِ این ملت، دیگر از معنای آزادی خبری نخواهد بود؛ چه سیاست حاکم بر آنان، اندیشه و عمل ملت را در جهت اهداف استعمار به کار خواهد گرفت.
گفتن ندارد که هرگاه جامعه ئی خودش برای خودش نیندیشید، نه تنها خودش از خودش نخواهد بود که هستی اش به عنوان یک شیئی، وسیلۀ هستی دیگران (استعمار) خواهد بود.
پس بدترین مشخصه های وجودی دولتهائی که از جانب استعمار و به کمک استعمار به روی کار می آیند، این نخواهد بود که آنان از طریق «خودفروشی» بر نفس خویش ظلم روا می دارند بلکه آنست که به انسان و انسانیت به عنوان ارزشی الهی ظلم می کنند.
و اما وظیفۀ ملتها، در اخیر این نوشته، این مهم را انجام خواهیم داد. انشاء الله.

  • نویسنده
    admin
  • تعداد بازدید
    نمایش این مطلب: 684 بار
۰دیدگاه فرستاده شده است.
شما هم دیدگاه خود را بنویسید


Notice: Undefined index: comment_notes_after in /home/typeir/montazar110.com/wp-content/themes/temp/functions.php on line 331

نوشته‌های ویژه
اخبار ویژه

با عضویت در خبرنامه، تازه‌ترین نوشته‌های وبلاگ را در ایمیل‌تان دریافت کنید.
برای عضویت نشانی ایمیل خود را وارد کرده و بر روی دکمه عضویت کلیک نمایید.