سخن مدیر:

نتیجۀ بحث

بدون دیدگاه

 آنچه از بررسی این زمینه ها به دست می آید این است که: اگر ما انسان بوده و خواهان زندگی، جامعه و سیاست انسانی هستیم؛
اگر ما دشمن هویت، شخصیت و حیثیت انسانی خود نبوده بلکه بر آنیم تا هویت انسانی خود را در عمل تبارز بدهیم؛
و اگر بر آنیم که پس از انسان بودن، انسانی مسلمان باشیم و مؤمن به سیاست و اصول سیاسی اسلام؛
باید و صد البته که باید از شرق و غرب دل کنده و فقط به اسلام، آنهم اسلام قرآن و علی و حسین ـ نه اسلام معاویه و عمروعاص ـ عملاً توسل بجوئیم و چهره های آنانی را که، شیاطین شرقی و غربی را مقتدای خویش قرار داده اند، به همگان معرفی کرده و پذیرای فقط رضا و رحمت خداوند باشیم.
زیرا که این سیاست ها اگر کاره ئی بودند، باید انسانهای بدبخت غربی را از مهلکۀ اندیشه و اخلاق پلشت ماده پرستانه بیرون می آوردند! و اگر مزدوران پلیدشان آدم می بودند، باید اولاً به نفس خود دشمنی و ظلم نمی کردند و خود را به استعمارگران مثلاً روسیه و یا آمریکا و… در بهای به دست آوردن فلان امکانات نمی فروختند! و طبیعی است کسی که به خود ظلم کند ـ خود را بفروشد، مزدور اجانب شود ـ به دیگران چه خدمتی خواهد کرد. ……………    ………………………………
نهراسیم از اینکه ممکن است شرق و غرب و سیاستهای پلشت آنان ما را در محاصره ها و مضیقه های مادی قرار بدهند، چه اولاً رنج ما آنوقت خواهد بود که در مضیقه های معنوی قرار گرفته باشیم و ثانیاً ـ خدا نخواسته ـ دور بودن از معنویات، خشم خدای را بر ما نازل نماید.
درست است که اگر با سیاست های غربی سازش نمائیم و از مصلحت های سیاسی شان جانبداری نمائیم به «رفاهیت» مادی می رسیم، اما آنچه از دست می دهیم اصالت اسلامی و الهی ماست و هر آنگاه که به چنین بدبختی گرفتار شده و خدای نخواسته غرب و نظام های فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و… وی را قبله گاه اندیشه و عمل خود قرار دادیم مصداق راستین این آیۀ مبارکه قرار خواهیم گرفت که:
    اِنَّهُمُ اتَّخَذُوا الشّیاطینَ اَوْلِیاءَ مِنْ دُونِ اللهِ وَ یَحْسَبُونَ اَنَّهُمْ مُهْتَدُونَ.
و هرگز چنین مباد! آمین.

۰دیدگاه فرستاده شده است.
شما هم دیدگاه خود را بنویسید
نوشته‌های ویژه
اخبار ویژه

با عضویت در خبرنامه، تازه‌ترین مطالب سایت را در ایمیل‌تان دریافت کنید.
برای عضویت نشانی ایمیل خود را وارد کرده و بر روی دکمه عضویت کلیک نمایید.