سخن مدیر:

ویژگی‌های پیام فاطمه (س)

دسته‌بندی:
بدون دیدگاه

 از آنچه آمد، این نکته خود به خود روشن شده باشد که: پیام فاطمۀ زهرا(س)، همچون پیام پدر و همسرش سلام الله علیهما، ویژگی هایی دارد؛ منتها، قبل از آنیکه من به ذکر موارد معین و محدودی از این ویژگیها پردازم، بر آنم تا روشن دارم که: مرجع پیام های او چه و کجا می باشد.
بنده بهتر آن یافتم تا از میان فرمایشات، نیایشها، خطبه ها، و… حضرت زهرا (س)، آرمانهای همیشگی، آرمانهای لاینقطع، آرمانهائی که پیاپی مورد توجه، درخواست و مورد تعلیم و ارشاد آن بانوی بزرگوار بوده و از خصلتِ فرا زمانی، فرا مکانی و… برخوردار می باشند، مورد توجه، تأمل و شرح قرار دهم!
و بهترین راهش هم این بود تا ببینم که این موجود هدایت شده، تطهیر شده و تربیت شده در دامان نبوت چه اهداف و آرمانهایی دارد که از همه بیشتر مورد تذکر قرار گرفته اند! تا اگر ما هم می خواهیم از این مأدبۀ ربانی بهره و حظی داشته باشیم؛ تا اگر می خواهیم از خرمن قدس بنیان فرهنگش خوشه ای چیده و از این گلشن حیاتبخش به عطر و بویی دست یابیم، به همان آرمان ها پناه برده و همان اهداف را مورد توجه نظری و گرایش عملی خود قرار دهیم. لذا، دعاهای هفتگی آن حضرت را انتخاب کردم. زیرا، اگر از دقایق و ساعات گذشته و هفته را معیار قرار دهیم، انسان یا در «شنبه» قرار دارد و یا در پایان شنبه ها ـ که مثل امروز، جمعه باشد. حال، اگر می خواهی، در یک حرکت و گردش و سیر بی پایان ربانی بسر بری، بایسته می باشد تا به این نگرشها، گرایشها، اهداف و… مجهز بوده و آرمانهایی از این قماش را مورد توجه عملی و مشتاقانۀ خود قرار دهی.

۰دیدگاه فرستاده شده است.
شما هم دیدگاه خود را بنویسید
نوشته‌های ویژه
اخبار ویژه

با عضویت در خبرنامه، تازه‌ترین مطالب سایت را در ایمیل‌تان دریافت کنید.
برای عضویت نشانی ایمیل خود را وارد کرده و بر روی دکمه عضویت کلیک نمایید.