سخن مدیر:

چهارم ـ دورۀ حضرت لوط (ع)

دسته‌بندی:
بدون دیدگاه

قرآن در رابطه با دوران حضور و رسالت لوط (ع)، آیاتی بسیار بیّن و روشنگر داشته و در موارد متعددی، از موضع گیریهای مخالفان و معاندانِ این پیامبر بزرگوار پرده برگرفته است که بنا به آنچه ما در دسته ئی از آیات قرائت کرده ایم مواردی از قبیل: جرم، اسراف، زورگوئی، تکذیب، هم جنس بازی، ظلم، فساد و حق ستیزی به چشم می خورند:

    * وَ لُوطًا إِذْ قَالَ لِقَوْمِهِ أَتَأْتُونَ الْفَاحِشَهَ مَا سَبَقَکُم بِهَا مِنْ أَحَدٍ مِّنَ الْعَالَمِینَ * إِنَّکُمْ لَتَأْتُونَ الرِّجَالَ شَهْوَهً مِّن دُونِ النِّسَاءِ بَلْ أَنتُمْ قَوْمٌ مُّسْرِفُونَ * وَ مَا کَانَ جَوَابَ قَوْمِهِ إِلَّا أَن قَالُوا أَخْرِجُوهُم مِّن قَرْیَتِکُمْ إِنَّهُمْ أُنَاسٌ یَتَطَهَّرُونَ *

… فَانظُرْ کَیْفَ کَانَ عَاقِبَهُ الْمُجْرِمِینَ * اعراف ۸۰ تا ۸۲ و بخشی از آیۀ ۸۴
« و لوط را [ فرستادیم ] هنگامی که به قوم خود گفت: « آیا آن کار زشت [ ی ] را مرتکب می شوید، که هیچ کس از جهانیان در آن بر شما پیشی نگرفته است؟ شما از روی شهوت، به جای زنان با مردان در می آمیزید، آری، شما گروهی تجاوز کارید. * ولی پاسخ قومش آن بود که گفتند: « آنان را از شهرتان بیرون کنید زیر آنان کسانی اند که به پاکی تظاهر می کنند * … پس ببین فرجام گنهکاران چسان بود *».

     * وَ لُوطًا إِذْ قَالَ لِقَوْمِهِ … * أَئِنَّکُمْ لَتَأْتُونَ الرِّجَالَ وَ تَقْطَعُونَ السَّبِیلَ وَ تَأْتُونَ فِی نَادِیکُمُ الْمُنکَرَ فَمَا کَانَ جَوَابَ قَوْمِهِ إِلَّا أَن قَالُوا ائْتِنَا بِعَذَابِ اللَّهِ إِن کُنتَ مِنَ الصَّادِقِینَ * قَالَ رَبِّ انصُرْنِی عَلَى الْقَوْمِ الْمُفْسِدِینَ * عنکبوت، جزئی از آیه ۲۸ و آیاتِ ۲۹ و ۳۰.
« و [ یاد کن ] لوط را هنگامی که به قوم خود گفت:…* آیا شما با مردها در می آمیزید و راه… را قطع می کنید و در محافل خود پلیدکاری می کنید؟ و [ ولی ] پاسخ قومش جز این نبود که گفتند: « اگر راست می گویی عذاب خدا را برای ما بیاور * » و [ لوط ] گفت: « پروردگارا، مرا بر قوم فسادکار غالب گردان *».

۰دیدگاه فرستاده شده است.
شما هم دیدگاه خود را بنویسید
نوشته‌های ویژه
اخبار ویژه

با عضویت در خبرنامه، تازه‌ترین مطالب سایت را در ایمیل‌تان دریافت کنید.
برای عضویت نشانی ایمیل خود را وارد کرده و بر روی دکمه عضویت کلیک نمایید.